این مطلب ۲۴۸۴ بار خوانده شده
مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي استان:

منطقه ويژه اقتصادي تحول عظيمي در رونق اقتصادي استان ايجاد می‎کند

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي چهارمحال و بختياري گفت: منطقه ويژه اقتصادي سهم صادرات را در اين استان افزايش مي دهد و تحول عظيمي در رونق اقتصادي استان ايجاد خواهد کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) ، مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي در خصوص اهميت وجود منطقه ويژه اقتصادي در استان چهارمحال و بختياري اظهار داشت: وجود اين نوع مناطق در گسترش صنعت و صادرات موثر است زيرا به تبع آن توسعه اجتماعي و فرهنگي نيز حاصل مي گردد هر چند اين مناطق بيشتر اهداف منطقه‌اي را مدنظر دارند، اما به هر حال گامي در جهت توسعه کلان کشور نيز مي باشند.

وي افزود: منطقه ويژه اقتصادي چهارمحال و بختياري در استان، تحول عظيمي در رونق اقتصادي ايجاد خواهد کرد.

پودش اعلام کرد: اين منطقه ويژه اقتصادي مطابق با نياز استان شروع از سال ۹۰ به کار کرده و در فاز نخست ۴۳۰ هکتار و در مجموع ۱۵۰۰ هکتار به عنوان فازهاي توسعه اي تخصيص يافته است.

مديرعامل منطقه ويژه اقتصادي با شاره به اينکه عمليات اجرايي احداث منطقه ويژه اقتصادي استان از سال شروع شده است،اظهار داشت: اين منطقه در نزديکي شهر فرخ شهر و در فاصله حدود ۲۰ کيلومتر از مرکز استان قرار گرفته است.

وي تاکيد کرد: نيروهاي انساني و منابع طبيعي جزء ثروت هاي استان چهارمحال و بختياري است و منابع طبيعي اين استان به عنوان اولين ثروت طبيعي بايد به آن توجه شود و مطالعات پروژه ها بر اساس اولويت هاي زيست محيطي استان بايد صورت گيرد به گونه اي که به طبيعت آسيبي نزند.

مدير عامل منطقه ويژه اقتصادي استان با بيان اينکه اين منطقه با مجوز صنايع بسته بندي و پردازش کالا است افزود: در برنامه خود تقاضا از شوراي مناطق ويژه اقتصادي به عمل آمده است تا اين منطقه به بخش صنعت، خدمات و تجارت گسترش داده شود و ما بتوانيم به صورت عام فعاليت داشته باشيم.

پودش تصريح کرد: مناطق ويژه اقتصادي امکان حضور استان را به بازارهاي بين المللي آسان مي کند. اين منطقه فارغ از مشکلات و موانع و محدوديت هاي داخلي مي توانند راه را براي توسعه صادرات استان بگشايد و در نتيجه وجود اين مناطق در کشور سبب انتقال مرکز فعاليت تجاري بين‌المللي به کشور مي شود که مي‌تواند به عنوان يک مزيت تلقي گردد.

مرجع : مشکات برين

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.