این مطلب ۳۰۵۹ بار خوانده شده
جلیل سرقلعه مطرح کرد:

تأثیر گرانی سیمان بر قیمت مسکن/ لیزینگ مسکن در تنظیم بازار تاثیری ندارد

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: نرخ سیمان با توجه به تاثیر مستقیم قیمت این کالا بر قیمت سایر مصالح ساختمانی و بهای تمام شده مسکن باید به صورت معقول و منطقی و بدور از هرگونه زیاده روی افزایش یابد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)؛ مجید جلیل سرقلعه، درباره افزایش قیمت سیمان با بیان اینکه سیمان هم با توجه به هزینه های تولید، باید دارای یک قیمت تمام شده مشخص باشد، گفت: قیمت سیمان باید متناسب با افزایش نرخ تورم و با درنظر گرفتن هزینه های تولید به صورت منطقی افزایش یابد.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به تاثیر مستقیم قیمت سیمان بر قیمت سایر مصالح ساختمانی و به طورکلی بهای تمام شده مسکن باید افزایشی که صورت می گیرد معقول و منطقی باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: اگر افزایش قیمت سیمان معقول باشد مانعی ندارد چرا که تولیدکنندگان هم نباید متضرر شوند .

جلیل سرقلعه تاکید کرد: چنانچه قیمت سیمان به صورت بیشتر افزایش یابد و بر قیمت سایر مصالح ساختمانی و بهای تمام شده مسکن تاثیر سو بگذارد،  این حالت روند درست و مورد تایید نیست.

نماینده مردم لردگان در مجلس تاکید کرد: افزایش قیمت سیمان باید همزمان و همگن با بازار و با شیب ملایمی صورت گیرد چرا که با بالا رفتن نرخ تورم و گران شدن کالا وخدمات ، هزینه های تولید سیمان هم بالا می رود و این محصول یک کالای تاثیر پذیر است.

عضو کمیسیون عمران مجلس در زمینه اجرای لیزینگ مسکن گفت: لیزینگ مسکن یک طرح شکست خورده است و همانطور که در صنعت خودرو جواب نداد برای بخش مسکن هم فایده ای به دنبال ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: تنها راهکار ایجاد رونق در بازار مسکن جذب سرمایه ها و تقویت انگیزه سرمایه گذاران برای ورود به عرصه ساخت و ساز  و افزایش  تولید مسکن است بنابراین باید مشارکت انبوه سازان را افزایش داد تا با انجام این اقدامات  بازار مسکن ساماندهی و تنظیم شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای‌ اسلامی یادآور شد: باید با افزایش ساخت و ساز و تولید بین عرضه و تقاضای مسکن تناسب ایجاد کرد که دولت باید این موارد  را در طرح جامع مسکن مورد توجه قرار دهد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.