این مطلب ۲۱۲۰ بار خوانده شده
سردار آسودی :

رسالت ما گفتمان سازی و فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی است/ جامعه بی عفت گوش به فرمان دشمن خواهد شد

معاون فرهنگي و تبليغات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: رسالت ما گفتمان سازی و فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)، سردار محمد علی آسودی در گفتگو با خبرنگار فرهنگ و هنر خبرگزاری بسیج، با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوع فرهنگ در سال جاری گفت: معاونت فرهنگي و تبليغات در اواخر سال ۹۲ برنامه ها و اهداف سال جاری را مشخص کرده بود اما با توجه به اینکه رهبر معظم انقلاب در بیاناتی که لحظه سال تحویل داشتند و شعار فرهنگ و اقتصاد را جزء شعارهای اصلی سال ۹۳ قرار دادند، برنامه های ما نیز دستخوش تحول و تغییراتی شد.

معاون فرهنگي و تبليغات سپاه پاسداران ادامه داد: با توجه به نگاه ویژه امام خامنه ای به بحث فرهنگ، برای افزایش تأثیر فعالیت هایمان یک بازنگری کلی از برنامه های خود در سال جاری داشتیم و با اعمال تغییراتی سعی کردیم که فعالیتمان در جهت پیشرفت فرهنگ کشور و تحقق اوامر رهبر معظم انقلاب باشد. وی با اشاره به نامطلوب بودن وضعیت برخی رشته های هنری اظهار کرد: برای تقویت جبهه فرهنگی مؤمن و انقلابی، برنامه های هنری همچون تشکیل گروه های تئاتر و یا موسیقی را در دستور کار قرار داده ایم.

آسودی با بیان این که چهارمین جشنواره فرهنگی و هنری سپاه پاسداران با دیدی متحول نسبت به سال های گذشته، در سال جاری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: توجه ویژه ای به مسابقات و برنامه های قرآنی که مورد تأکید مقام معظم رهبری است داشته ایم که بیشترین حجم برنامه های قرآنی ما در ماه مبارک رمضان می باشد. وی با بیان اینکه تقویت کانون های نخبگان فرهنگی از اولویت های اصلی معاونت فرهنگي و تبليغات سپاه است افزود: در حال حاضر ما بیش از ۳ هزار پاسدار اهل قلم داریم، در چند سال اخیر فعالیت این عزیزان سامان دهی شده و تولیداتشان در نمایشگاه های مختلف عرضه می شوند.

معاون فرهنگي و تبليغات سپاه تصریح کرد: ما رسالت دیگری هم در دستور کار خود داریم و آن گفتمان سازی و فرهنگ سازی برای اقتصاد مقاومتی است. وی با اشاره به عدم توجه مسئولین به سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی در جامعه تحقق پیدا کند، دستگاه های فرهنگی باید به کمک مجموعه های اقتصادی بشتابند تا بتوانیم فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در جامعه گسترش دهیم. آسودی در خصوص شبکه های ماهواره ای که با عنوان تشیع در جهت ایجاد تفرقه بین مسلمانان فعالیت می کنند گفت: جوانان مؤمن ما باید به رهنمودهای امام خمینی(ره) و امام خامنه ای در خصوص حفظ وحدت مراجعه کرده و گرفتار شعارهای دروغین چنین گروه هایی را نشوند.

وی با بیان اینکه فرقه شیرازی ها با استفاده از شعار مبارزه با دشمنان اسلام در بین مسلمانان تفرقه ایجاد می کنند اظهار کرد: این فرقه از عوامل استکبار و صهیونیسم هستند، افرادی که اهداف این گروه را دنبال می کنند ناخواسته به سمت اهداف غرب و دشمنان جمهوری اسلامی ایران می روند. وی یادآور شد: بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و ولی فقیه به شدت با تفرقه و توهین به مذاهب مخالف بوده و هستند و طبق فتوای اکثریت علما توهین به مذاهب و پیشوایانشان عملی حرام است.

معاون فرهنگي و تبليغات سپاه ضمن هشدار به جوانان حزب اللهی تأکید کرد: دشمن ما اهل تسنن نیستند، بلکه طبق فرمایش امام خامنه ای اهل تسنن برادران دینی ما و دشمنان اصلی نظام آمریکا و کشورهای غرب زده می باشند. وی با اشاره به موج بی بند و باری در تابستان سال های اخیر گفت: افرادی که در بوجود آمدن چنین پدیده ای شرکت می کنند به دو دسته تقسیم می شوند، گروه اول اشخاصی هستند که به صورت مانکن، در قبال دریافت پول، با پوششی زننده در معابر عمومی حاضر می شوند.

آسودی در خصوص گروه دوم ایجاد کنندگان موج بد حجابی اظهار کرد: دسته دوم را افراد نا آگاه تشکیل داده اند، وظیفه ما آگاه سازی این گروه نسبت به خطراتی که آن ها را تهدید می کند است. وی ادامه داد: بدحجابی و عدم رعایت عفت عمومی، به مراتب تهدیدات بیشتری برای خود شخص نسبت به جامعه تلقی می شود و در وهله اول این خود شخص است که آسیب می بیند. معاون فرهنگي و تبليغات سپاه ضمن تأکید برخورد نیروی انتظامی با افرادی که به صورت آگاهانه بد حجابی را رواج می دهند، بیان کرد: باید محاسنات حجاب و عفت را برای مردم بازگو کنیم، بدون شک اگر مردم نعمات حجاب را درک کنند، از آن استقبال خواهند کرد.

وی در پایان استراتژی کلان دشمن برای جنگ با جوامع اسلامی را عفت زدایی و غیرت زدایی دانست و گفت: جامعه ای که مردان بی غیرت و زنان بی عفت دارد، نیروی گوش به فرمان دشمنان خواهد شد، مردم ما باید نسبت به این استراتژی دشمن احتیاط کرده و در جهت مقابله با آن حرکت کنند.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.