این مطلب ۲۱۲۶ بار خوانده شده
با حضور رييس سازمان بسيج مستضعفين و استاندار گيلان تشكيل شد:

جلسه مشترك فرمانداران و فرماندهان نواحي سپاه گيلان براي پيگيري اقتصاد مقاومتي

سردار نقدي گفت: در اين شرايط بايد به دولت كمك كرد تا با رونق اقتصادي و تقويت معيشت مردم، بتواند بر مواضع خود در مقابل دشمن با استحكام بايستد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از  پايگاه اينترنتي بسيج، جلسه ستاد پشتيباني طرح هجرت استان گيلان براي پيگيري اقتصاد مقاومتي با حضور سردار نقدي رييس سازمان بسيج مستضعين، استاندار گيلان، فرماندهان نواحي سپاه استان و فرمانداران در استانداري گيلان برگزار شد.

سردار نقدي در اين جلسه ضمن تاكيد بر جايگاه قانوني جلسات اين ستاد در سطح كشور و استان اظهار داشت: فرهنگ علوي و فاطمي از مباني كار براي ديگران و كمك به مردم است كه در سيره اهل بيت (عليهم السلام) نمونه هاي فراواني وجود دارد.

وي تلاش براي محروميت زدايي را مانند ايثار رزمندگان در جبهه دانسته و تصريح كرد: مردمي كردن اقتصاد از اصول اساسي در اقتصاد مقاومتي مي باشد همان طور كه امام خامنه اي بر حل مشكلات كشور توسط مردم مانند دوران دفاع مقدس تاكيد دارند.

رييس سازمان بسيج مستضعين با اشاره به ظرفيت هاي بسيار بالا در استان گيلان، بيان كرد: بايد در خصوص ميزان بالاي بيكاري در اين استان با توجه به اين ظرفيت ها تامل و بررسي شود.
وي بر تقويت فرهنگ سازي براي ارزش كار و تلاش تاكيد نموده و ادامه داد: فعاليت گروه هاي جهادي بُرد همه جانبه براي مردم، بسيج، دولت و جوانان جهادي است.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج ضمن بر شمردن ويژگي هاي اردوي جهادي در سراسر كشور بر واگذاري بسياري از عرصه ها به اين گروه ها تاكيد نموده و گفت: بايد ظرفيت هاي جديد در عرصه هاي مختلف تعريف و براي خدمات رساني به مردم عملياتي شود.

وي رويكرد جديد بسيج را در اردوهاي جهادي ياد آور شده وافزود: از دو سال پيش، توليد محوري توسط گروه هاي جهادي به جاي خدمات رساني آغاز شده و موفقيت هاي چشمگير اين رويكرد در سال ۹۲، همه كساني را كه بد بين بودند، به حمايت واداشت.

سردار نقدي با توجه به اين رويكرد كه مردم از طريق تشويق به توليد به جاي كمك مستقيم به آنها، ثروت مند مي شوند تاكيد كرد: با تقويت جريان توليد و شناسايي ظرفيت هاي پنهان در ميان مردم؛ الگوهاي قابل اجرا به وجود آمده و به سراسر مناطق كشور تعميم داده مي شود.

وي ضمن بيان نمونه هايي از ظرفيت ها و امكان محلي براي توليد توسط مردم خاطر نشان كرد: علمي كردن كشاورزي از موارد بسيار مهمي است كه بايد در استان گيلان پيگيري شود و بسيح با همكاري ساير دستگاه ها در اين اقدام مشاركت كند.

رييس سازمان بسيج مستضعفين به تدوين ۲۰ عنوان كتاب پيرامون توليد علمي محصولات كشاورزي در كشور اشاره نموده وتصريح كرد: ميزان سود كشاورزان از توليد نسبت به دلالان بايد افزايش يابد و با همكاري اصناف مختلف براي محصولات توليدي مردم در داخل و خارج كشور، بازار مطمئن ايجاد شود.

وي در ادامه سخنان خود بيان كرد: امروز دنيا پس از يك دوره توليد صنعتي و عظيم، به واحدهاي توليدي كوچك روي آورده است.

جانشين فرمانده كل سپاه در امر بسيج اظهار داشت: در اين شرايط بايد به دولت كمك كرد تا با رونق اقتصادي و تقويت معيشت مردم بتواند بر مواضع خود در مقابل دشمن با استحكام بايستد.

وي در پايان سخنان خود تصريح كرد: بسيح آماده است تا با همكاري ساير دستگاه ها بتواند مانند دفاع مقدس در اقتصاد مقاومتي سربلند شود.

انتهاي خبر/

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.