این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
فتاح:

قرارگاه سازندگی سپاه فقط جای خارجی‌ها را تنگ کرده است

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تجربه همه دولت‌های گذشته نشان می‌دهد هرچه از ظرفیت سپاه و بسیج استفاده کردند، سود آن را بردند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدپرویز فتاح مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خصوص اخباری مبنی بر تمایل دولت به‌سمت شرکت‌های غربی در حوزه‌های نفتی و استفاده نکردن از توانمندی‌های داخلی همچون توانمندی سپاه و بسیج در عرصه سازندگی، گفت: ظرفیت سازندگی که در سپاه ایجاد شده است همواره در خدمت تمام دولت‌ها بوده است.

وی ادامه داد: بنده خودم از بنیان‌گذاران قرارگاه سازندگی هستم و از ابتدا حضور داشتم. قرارداد سد کرخه را نیز خودم امضا کردم و زمین آن را نیز در سال ۷۰ تحویل گرفتم.

**نیروهای حزب‌اللهی در عرصه‌های ریسک‌پذیر خوب عمل می‌کنند و موفق می‌شوند

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: در حوزه‌هایی که ریسک و شهامت و جسارت بیشتر و جهادی می‌خواهد، بچه‌های حزب‌اللهی و ارزشی هرموقع در این عرصه‌ها وارد شدند موفق بوده‌اند یعنی در وادی‌های ناشناخته، جدید و ریسک‌پذیر خوب عمل می‌کنند و ما هرموقع در این وادی‌ها رفتیم موفق شدیم و خوب عمل کردیم، وادی سازندگی از همان موارد است.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه تصریح کرد: زمانی نسبت به اینکه بخواهیم خودمان سدی را بسازیم همه ترس داشتند چراکه همه سدهای داخلی‌ را خارجی‌ها ساخته بودند، اما کرخه را فرزندان انقلاب ساختند. بچه‌های انقلاب در اولین تجربه سدسازی بالاترین وزنه را زدند، چراکه کرخه بزرگ‌ترین سد تاریخ ایران بوده و خواهد بود و سد دیگری به‌اندازه کرخه در این کشور ساخته نخواهد شد، این سد را بچه‌های ارزشی ساختند.

وی در ادامه اظهار داشت: زمانی که حضرت آقا اواخر اسفند سال ۷۵ آمدند از سد کرخه بازدید کنند، نیروهای کارفرما که وزارت نیرو بود یک پارچه زدند که ما توانسته‌ایم. نیروهای قرارگاه سازندگی رفتند از بازار اندیمشک و دزفول هر پارچه برزنتی بود خریدند و شعار صدمتری روی آن نوشتند: "حزب‌الله می‌تواند".
 

** آقا در جریان بازدید از سد کرخه فرمودند: شعار "حزب‌الله می‌تواند" را حفظ کنید

فتاح گفت: زمانی که حضرت آقا با بالگرد برای بازدید از پروژه آمدند هر دوی این شعارها را دیدند. زمانی هم که صحبت می‌کردند با خنده فرمودند: هر ۲ شعار را دیدم، یعنی به ما فهماندند گرایش شما را متوجه شدم که یک‌سری بچه‌های ارزشی می‌گویند حزب‌الله می‌تواند. حضرت آقا نیز فرمودند: این شعار را حفظ کنید که شعار بسیار خوبی است.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه با بیان اینکه عرصه سازندگی در کشور در حال حاضر بالغ شده است، گفت: جای جای ایران اسلامی پس از انقلاب ساخته شده، البته بسیاری از مکان‌ها نیز باقی مانده است.

** ماجرای ملاقات فتاح و جهانگیری

فتاح با تأکید بر اینکه هر دولتی ظرفیت نیروهای ارزشی را مغتنم بشمارد و از آن استفاده کند، سود برده و ضرر نکرده است، اظهار داشت: بنده چند ماه قبل خدمت آقای مهندس جهانگیری معاون اول دولت رسیدم و گفتم: آقای جهانگیری، خود شما مدیری انسانی اجرایی هستید، در بیرون خیلی حرف‌ها می‌زنند و نمی‌دانم این دولت اعتقاد دارد یا ندارد، اما بیایید از این ظرفیت استفاده کنید که والله به‌نفع شماست.

وی ادامه داد: کسی قصد ندارد بر سر راه این دولت مانع ایجاد کند، بلکه ما قصد داریم راه دولت را باز کنیم، هر جایی هم که به هر دلیل این نیروها را مزاحم می‌داند بگوید که آنها بیرون بروند فقط بگویید در کدام عرصه تا آنها بیرون بروند و بنده این موضوع را به‌صراحت به ایشان گفتم که تمام ظرفیت سازندگی در خدمت دولت یازدهم است؛ مانع نیست، بلکه پیش‌‌برنده و حل‌کننده مشکل است.

**بنیاد تعاون و قرارگاه سازندگی جای کسی را تنگ نکرده است اما بحث ما این است که پای خارجی‌ها به کشور باز نشود

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه تصریح کرد: تجربه همه دولت‌های گذشته نشان می‌دهد که هرچه از این ظرفیت استفاده کردند، سود آن را بردند و در حال حاضر نیز این ظرفیت در اختیار دولت تدبیر و امید است و افتخاراتی که تاکنون قرارگاه سازندگی سپاه ایجاد کرده این دولت نیز می‌تواند تکمیل‌کننده آنها باشد. اگر هم نخواستند بنیاد تعاون و قرارگاه سازندگی جای کسی را تنگ نکرده است و می‌توانند به دیگران بدهند که در حال حاضر نیز می‌دهند اما بحث ما این است که پای خارجی‌ها به کشور باز نشود.

فتاح اضافه کرد: بحث ما این است دچار وضعیت ارتجاعی نشویم که به جایی برگردیم تا دست اجانب و خارجی‌ها به کشور باز شود در حالی که صنعت سازندگی کشور در حال حاضر مستقل و بومی شده است. نباید به‌خاطر دست‌ها و حرف‌های برخی که می‌گویند در آن صورت تحریم نداریم و شرکت‌های خارجی ارز می‌آورند، دوباره آنها را به کشور بیاوریم که به‌صلاح کشور نیست.

** تازه طعم استقلال در سازندگی را چشیدیم و هیچ عاقلی مسیر خود را برنمی‌‌گردد

فتاح افزود: بنده نگاه کلی‌ام را می‌گویم که نباید به این سمت برویم چرا که تازه طعم استقلال در سازندگی و مهندسی را می‌چشیم و هیچ عاقلی مسیر صحیح خود را برنمی‌گردد. اگر حمایت و عنایتی شود به نظر می‌آید این ظرفیت بزرگ عرصه سازندگی که دست قرارگاه سازندگی و نیروهای ارزشی است، در اختیار این دولت قرار می‌گیرد و افتخارات آن را تکمیل می‌‌کند.

مدیرعامل بنیاد تعاون سپاه با بیان "بنده نمی‌گویم وزارت نفت شرکت‌های خارجی را به کشور بازگردانده است، بلکه توصیه کلی می‌کنم" اظهار داشت: صنعت نفت کشور تماماً از نظر پالایشگاه و غیره ۱۰۰ درصد وابسته به خارج بود. طی این مدت به‌تلاش دانشمندان ایرانی تا حد زیادی بومی شده است و بنده می‌گویم این چرخه باید هم از نظر لوازم، ابزار و امکانات و هم از نظر طراحی و احداث و تکمیل‌، بومی‌تر و داخلی شود.

** افتخار ملی است که فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در اختیار بچه‌های حزب‌اللهی است

فتاح خاطرنشان کرد: فاز ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در اختیار نیروهای حزب‌اللهی و ارزشی قرارگاه سازندگی سپاه است که یک افتخار ملی است. حضرت آقا نیز ۲ سال قبل از آن بازدید داشتند. صنعت به این پیچیدگی در دنیا که در اختیار چند شرکت است، نیروهای ارزشی توانستند انجام دهند، لذا نباید این مسیر را برگردیم.

** اینکه صنعت داخلی دست بچه‌های ارزشی باشد برای دشمنانمان پیام بزرگی دارد

 مدیر عامل بنیاد تعاون سپاه ادامه داد: حالا فرض کنیم اشکالاتی در گوشه و کنار باشد، با هدایت و راهنمایی دولت اگر اشکالاتی بود می‌تواند برطرف شود و ما با افتخار اعلام کنیم صنعت ایرانی به دست نیروهای ارزشی و حزب‌اللهی است که پیام بزرگی برای آنهایی دارد که علیه ما در خارج طرح‌ریزی می‌کنند.

وی این توجیه را که گفته می‌شود پروژه‌ها چون در اختیار پیمانکاران داخلی است، طولانی شده است، اشتباه دانست و گفت: این تحلیل درستی نیست. حتی اگر تأخیری هم باشد، این تأخیر در پروژه‌های تجربه اول به‌دست ایرانی آیا اشکالی دارد؟ در تجربه دوم تأخیر و اشکال برطرف می‌شود. این نگاه درستی نیست که به این دلیل از توانمندی داخلی استفاده نکنیم و به‌سمت استفاده از ظرفیت خارجی برویم.

** هرچه دولت‌ها از ظرفیت نیروهای ارزشی استفاده کنند به‌نفع نظام و آن دولت خواهد بود

فتاح در ادامه افزود: با وجود بیکاری و مسائلی که در داخل وجود دارد به نظر می‌رسد هرچه دولت‌ها از ظرفیت داخلی و خصوصاً نیروهای ارزشی استفاده کنند، به‌نفع دولت‌ها و نظام خواهد بود.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.