این مطلب ۲۰ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج اساتید کشور در اولین دوره کارگاهی پیوست نگاری فرهنگی:

پیوست فرهنگی را به مجموعه طرح های اقتصادی محدود نمی بینیم/ تشکیل اتحادیه اساتید مسلمانان دانشگاه های جهان در آینده نزدیک

رئیس سازمان بسیج اساتید گفت: پیوست فرهنگی به طرح ها و مباحث اقتصادی محدود نمی شود و حوزه هایی همچون دفاعی، امنیتی، علمی، صدور انقلاب اسلامی و خیزش علمی هم در تهیه پیوست فرهنگی باید مدنظر قرارگیرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)، دکتر سهراب صلاحی که در نشست جمع بندی اولین دوره پیوست نگاری فرهنگی بسیج اساتید در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی سخن می گفت، با بیان این که پیوست نگاری فرهنگی در مسائل اقتصادی محدود نمی شود اظهار کرد: در موضوع پیوست نگاری فرهنگی باید علاوه بر مباحث اقتصادی به مواردی همچون حوزه دفاع و امنیت، علم و فن آوری، صدور انقلاب اسلامی و خیزش علمی هم توجه داشت.

وی با بیان این که کارهای بزرگی که در عالم صورت گرفته اغلب از یک مجموعه محدود و حتی یک نفری شروع شده، گفت: انتظار داریم که همانطور که یک فردی مانند حضرت امام راحل(ره) یک تنه انقلاب اسلامی را پدید آورد، اساتید بسیجی هم با توجه به ظرفیت های عظیمی که در این مجموعه است و با تاسی از امام خمینی(ره) در عرصه مهم پیوست نگاری که مورد غفلت قرارگرفته وارد شده و فعالیت کنند.

تشکیل اتحادیه اساتید مسلمانان دانشگاه های جهان در آینده نزدیک

صلاحی با اشاره به کارهایی بزرگی که در بسیج اساتید در حال انجام است، تصریح کرد: امروز که ما در سازمان بسیج اساتید در حال تشکیل اتحادیه جهانی اساتید مسلمان دانشگاه های سراسر جهان هستیم نباید از کارهای ریشه ای همچون پیوست نگاری فرهنگی غفلت کنیم.

وی ادامه داد: ما باید ابتدا این کار را در بسیج انجام داده و بستر های لازم آن را فراهم کنیم و بعد از آن از مسئولان نسبت به این امر مطالبه گری داشته باشیم.

رهاورد بسیج اساتید ۴۵۰۰ استاد جنگ نرم

رئیس سازمان بسیج اساتید کشور با اشاره به برگزاری دوره های تربیت مربی جنگ نرم در بسیج اساتید و موفقیت های به دست آمده در این طرح، افزود: تا امروز سه هزار استادجنگ نرم تربیت شده اند که به نظر می رسد با پایان دوره تمام استان ها ما قریب چهارهزار و پانصد مربی جنگ نرم در کشور داشته باشیم که همین ها امروز به مرور در حال برگزاری دوره های جنگ نرم در سایر اقشار بسیج هستند.

وی افزود: همین دوره و کارگاه های جنگ نرم و نیز فعالیت هایی همچون تهیه شناسنامه فرهنگی دانشگاه و اساتید دانشگاه ها که با همکاری دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال تهیه است باید دارای پیوست فرهنگی باشد که مشارکت شورای عالی انقلاب فرهنگی هم در این امور لازم است.

صلاحی با تاکید دوباره بر این که پیوست نگاری فرهنگی نباید صرفا در طرح های اقتصادی باشد، ابراز داشت: در مباحث سیاست داخلی هم اگر بتوانیم پیوست فرهنگی تهیه کنیم و صحیح عمل کنیم به طور حتم می توانیم به الگوی اسلامی و ایرانی پیشرفت نزدیک تر شویم.

پیوست نگاری فرهنگی انتخابات لازمه فضای سیاسی کشور

وی در ادامه تصریح کرد: در موضوع سیاسی اگر ما برای انتخابات پیوست فرهنگی داشته باشیم و برای هر نوع انتخابات هم برای انتخاب کنندگان و هم برای انتخاب شوندگان پیوست فرهنگی تهیه کرده باشیم، هر دو طرف انتخابات(انتخاب شونده و انتخاب کننده) چیستی و چرایی کار خود را دانسته و اقدام به انتخاب درست مبتنی بر چیزی که بر عهده آن هاست می کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید ادامه داد: پیوست فرهنگی در خصوص مجلس و دولت و نیز انتخابات مربوط به این دو قوه در واقع ما را برای نزدیک شدن به دولت و مجلس طراز انقلاب اسلامی کمک خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: در طول انقلاب به ویژه بعد از دوران دفاع مقدس هشت ساله کدام دولت بر سر کار آمد که از همان ابتدای به سرکار آمدن در فکر رای آوردن برای هشت ساله شدن مدت دولتش نبوده؟ که این در آموزه های اسلام اصولا غلط و مورد ضم است که هر فرد یا حکومت به جای انجام وظیفه خود به فکر ماندن در پست و مقامی که هست باشد.

صلاحی در خصوص نمایندگان مجلس نیز گفت: نماینده مجلس برای تقنین درست باید هم اشراف درستی نسبت به مسائل و هم نظارت به وضع کشور داشته باشد که من بررسی کردم و در مجلس با نمایندگانی مواجه شدم که در طول چهار سال وکالت مردم در مجلس حتی یک اظهار نظر هم نکرده و نمایندگانی را سراغ دارم که به آن ها طرح های خوبی در محدود سرزمینی مربوط به آن ها پیشنهاد شده که پاسخ آن ها در برابر این طرح این بود که ممکن است این طرف عامل رای نیاوردن من در دور بعدی مجلس باشد  در حالی که این مباحث در شان مجلس طراز انقلاب نیست.

وی تصریح کرد: این وظیفه ماست که برای مباحث کلان سیاسی کشور با انجام تکلیف خود مردم را با آگاهی دادن و نوشتن پیوست های فرهنگی مربوطه کمک کنیم.

بسیج اساتید؛ پویا و تاثیر گذار

صلاحی با بیان این که بنا به اذعان مسئولان سازمان بسیج و نیز شورای عالی انقلاب فرهنگی بسیج اساتید یکی از سازمان های پویا و تاثیر گذار در میان اقشار بسیج درجامعه است، افزود: خوشبختانه امروز که سیر تکوین انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی را می بینیم، متوجه این می شویم هر قستی از نظام که به اصل و ریشه نظام اتصال مستقیم داشته توانسته موفقیت های خوبی را در حوزه های امنیتی، دفاعی، دیپلماسی نهضتی، سازندگی، علمی و...  کسب کند و باید از همین رهگذر با توجه به موفقیت هایی که کسب شده، نهادهای موفقی همچون بسیج اساتید، دولت را در مسائل اقتصادی و سیاست داخلی کمک کنند.

وی در انتها تاکید کرد: بسیج اساتید تنها به انجام تکلیف خود در قبال انقلاب اسلامی بر اساس چهارچوب های نظام فکر می کند و در این راه قدم بر می دارد.

خاطر نشان می شود که پیش از سخنان دکتر صلاحی، دکتر رمضان شعبانی معاون بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید و مدیر این دوره به بیان گزارشی از برگزاری این دوره پرداخت.

 

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.