این مطلب ۱۳ بار خوانده شده
کارشناس عملیات روانی تیپ ۴۴ قمربنی هاشم(ع):

پشتیبانی از تحریم های اقتصادی، بخشی از اهداف عملیات روانی دشمن است

معاون فرهنگی اجتماعی یگان رزم سپاه حضرت قمربنی هاشم علیه السلام از برگزاری کارگاه عملیات روانی ویژه فرماندهان تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)، سرهنگ پاسدار محمدعلی توکلی با اعلام این خبر گفت: کارگاه عملیات روانی با هدف آموزش و ارتقای سطح دانش فرماندهان و مسئولین تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام در رویارویی با عملیات روانی دشمنان برگزار شد.

وی، افزود: این کارگاه آموزشی همزمان با سالروز عملیات غرورآفرین کربلای ۵ در حسینه امام خمینی(ره) یگان رزم سپاه استان برگزار و یاد و خاطره شهدای این عملیات گرامی داشته شد.

گفتنی است: علی نوروزی از کارشناسان عملیات روانی در این کارگاه آموزشی با تبیین تعاریف، اهداف و روش‏های عملیات روانی، همچنین نمایش کلیپ و نماهنگ هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری و اسلایدهای آموزشی به تشریح اهمیت عملیات روانی پرداخت.

وی، در تعریف عملیات روانی گفت: عملیات روانی ، استفاده دقیق و طراحی شده از تبلیغات و سایر امکانات به منظور تأثیرگذاری بر افکار، احساسات، تمایلات و رفتار گروه‏های دوست، دشمن و بیطرف، برای دستیابی به اهداف ملی می باشد.

کارشناس عملیات روانی تیپ ۴۴ قمربنی هاشم علیه السلام با تشریح عملیات روانی از دوجنبه ماهیت و کاربرد، اهداف و مقاصد مورد نظر در عملیات روانی را؛ اهداف سیاسی، نظامی و سیاسی- نظامی با انگیزه اعمال فشار بر تصمیمات دفاعی کشور مورد نظر عنوان کرد.

وی، اظهار داشت: برانگیختن افکار عمومی با فشارهای سیاسی، تأثیرگذاری بر روند تعیین تاکتیک‏ها و استراتژی‏های دشمن، پشتیبانی از تحریم‏های اقتصادی و برانگیختن اختلاف بین مقامات نظامی و سیاسی، بخشی از مقاصد مورد نظر عملیات روانی است.

در این کارگاه آموزشی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات غرورآفرین کربلای ۵، کلیپی از این عملیات رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس به نمایش درآمد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.