این مطلب ۱۷ بار خوانده شده
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

بودجه ۹۳ انقباضی و انبساطی نیست/کاهش بودجه نشانه‌ای از عملیاتی شدن است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با بیان اینکه بودجه سال ۹۳ نه انقباضی است و نه انبساطی، گفت: مشکل اصلی بودجه‌های کشور تراکم هزینه‌های جاری است که باید کاهش پیدا کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)، سید سعید زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بسیج، در مورد شفافیت و واقعی بودن بودجه سال ۹۳ نسبت به سالهای گذشته، اظهار اشت: همان گونه که مشخص است، سقف بودجه نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده  و بر همین اساس واقعیات بودجه بیشتر مشهود خواهد بود. البته هنوز کنکاش لازم در لایحه بودجه انجام نشده است ولی با توجه به دقت ویژه‌ای که در تنظیم بودجه شده، پیش بینی می‌کنیم بتوانیم تعامل بهتری با دولت در این زمینه داشته باشیم.

وی با بیان اینکه احتمال ایراداتی نیز در کلیات و ماده واحده وجود دارد که پس از بررسی لازم قابل توضیح است، گفت: با توجه به کاهش بودجه، شواهد نشان می‌دهد بودجه سال ۹۳ نه انبساطی است نه انقباضی، بلکه میانه است. بنابراین امیدواریم بتوانیم بودجه را عملیاتی تر و واقعی تر ببینیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه امیدواریم مشکلات موجود از جمله بخش عمرانی رفع شود، خاطر نشان کرد: مشکل اصلی که در بودجه کشور چه امسال و چه سالهای گذشته وجود دارد، تراکم بودجه در هزینه‌های جاری است که موجب می شود، هزینه‌‌ای که می‌توان در سایر بخش‌ها از جمله عمرانی صرف‌ شود، در مصارف جاری کشور از جمله حقوق، آب و برق و سایر موارد هزینه شود.

زمانیان با بیان اینکه دولت‌ها باید فکر اساسی برای کاهش هزینه‌های جاری کنند، تصریح کرد: با توجه به توضیحاتی که آقای نوبخت در کمیسیون بودجه داشتف تصور می‌کنیم که وضعیت بهتری در بودجه امسال داشه باشیم و در نهایت تعامل بهتری ایجاد شود.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.