این مطلب ۴ بار خوانده شده

نماینده مجلس: دولت در موضوع هسته ای و ثبات اقتصادی گامهای بلندی برداشت

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، اقدامات دولت یازدهم را در حل پرونده هسته ای کشور و ایجاد ثبات در بازار و اقتصاد ستود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع)به نقل از ایرنا،  ˈسیدسعید زمانیان دهکردیˈ گفت: بر اساس آمار منابع رسمی روند افزایش تورم متوقف شده است و اقتصاد کشور در مسیر ثبات گام برمی دارد.

وی با تاکید بر لزوم ادامه سیاست دولت برای تنش زدایی و حرکت در مسیر حل پرونده هسته ای کشور در بین الملل و افزایش رونق اقتصادی و تولید ملی و سرمایه گذاری بخش خصوصی در داخل اضافه کرد: تثبیت نرخ ارز و تقویت قدرت پولی و مالی کشور باید در راس برنامه های نهادهای ستادی اقتصادی بویژه بانک مرکزی قرار گیرد.

نماینده مردم شهرستانهای شهرکرد، بن و سامان در مجلس با تاکید براینکه قانون هدفمندی یارانه ها نیز باید اصلاح شود و در مسیر صحیح اجرا قرار گیرد، گفت:هدفمندی یارانه ها قانون خوبی بود که به تصویب مجلس و شورای نگهبان نیز رسید ولی اجرای نادرست آن به اقتصاد کشور ضربه زد.

زمانیان دهکردی تاکید کرد: در این قانون تصریح شده بود که ۲۰ درصد درآمد حاصل از این قانون به بخش صنعت و تولید و ۱۰ درصد به کشاورزی اختصاص یابد ولی در عمل اینگونه نشد و قانون هدفمندی یارانه ها از مسیر خود منحرف شد.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس با انتقاد از ساختار نامناسب سیستم بانکی کشور در موضوع تولید و سرمایه گذاری افزود: سیستم اقتصادی کشور نیز باید به سمت رونق کارآفرینی با محور آمایش سرزمینی گام بردارد.

وی با بیان اینکه بودجه در سال های گذشته بیش از اندازه به درآمد نفتی متکی شده است، گفت: این مشکل، به اقتصاد کشور ضربه زیادی زده است و غرب نیز از این ضعف اقتصادی درصدد ضربه زدن به کشور برآمد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.