این مطلب ۲۱۰۶ بار خوانده شده
برای دومین بار:

جشنواره هلو درشهرستان سامان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از تولید بیش از ۳۸تن هلو در سطح زیرکشت ۴هزار هکتاری استان خبر داد و گفت: درصد قابل ملاحظه ای از این محصول از زمان برداشت تا مصرف از بین می رود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) به نقل از خبرگزاری بسیج چهارمحال و بختیاری؛ جشنواره هلو در روستای شوراب صغیر شهرستان سامان چهارمحال و بختیاری با حضور باغداران منطقه و مسئولین استانی و محلی برگزار شد.

در این جشنواره ، رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به سطح زیر کشت ۴ هزار و ۴۴۸ هکتاری این محصول و تولید ۳۸۵۹۷تن هلو دراستان افزود: باید با استفاده بهتر از نهاده های کشاورزی، بکارگیری توصیه های بخش کشاورزی و استفاده از الگوی مصرف آب مناسب، کیفیت و کمیت تولید این محصول را افزایش دهیم.

مهندس رستم غیبی اظهارکرد: شناسایی تشکل ها و چگونگی تشکیل  تشکل های تعاونی که بتوانند محصول هلو را از مرحله برداشت تا بسته بندی و مصرف حمایت کنند و بررسی چگونگی احداث کارخانه های فراوری این محصول با توجه به این که درصد قابل ملاحظه ای از این محصول از زمان برداشت تا زمان مصرف از بین می رود از برنامه های سازمان در جهت رفع مشکلات  و افزایش سود آوری  می باشد.

در این جشنواره فرماندار شهرستان سامان نیز با اظهار امیدواری برای انسجام در جمع آوری و بازاریابی این محصول ، گفت:  تلاش براین است که سود تولید این محصول از آن تولید کنندگان این محصول باشد و دست واسطه گران دراین زمینه کوتاه شود.

سید طاهر نوربخش، مدیرباغبانی سازمان جهادکشاورزی استان نیز از همکاری سازمان جهادکشاورزی استان، فرمانداری شهرستان سامان، شوراهای اسلامی شهرستان سامان، دهیاران و تولید کنندگان در برگزاری این جشنواره خبرداد.

وی،اظهارکرد: از اهداف مهم برگزاری این جشنواره، ترویج تولید محصول سالم و ارگانیک، معرفی ارقام مختلف هلوی استان، معرفی تولید کنندگان پیشرو در محصول هلو  می باشد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.