این مطلب ۲۱۱۸ بار خوانده شده

اولین همایش نکوداشت مساجد در چم زین شهرستان سامان

اولین همایش نکوداشت مساجد با حضور ائمه جماعات، هیئت امنای مساجد و فرماندهان پایگاه های بسیج و کانون فرهنگی مساجد شهرستان سامان در مسجد جامع چم زین برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ امام جمعه سامان در این مراسم، گفت: هر مسلمانی باید موجب آبادانی مساجد شود تا نمازهای جماعت و برنامه های مذهبی هرچه باشکوه تر در این اماکن مقدس برگزار شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میردامادی، با بیان اینکه سه گروه از دست انسان در پیشگاه الهی شکایت می کنند، تصریح کرد: اولین گروه، قرآن کریم است که اگر مسلمانی قرآنی را در خانه و مراکز مذهبی ببیند و از آن استفاده شایسته و بهره ای نبرد، شکایت خواهد کرد.

وی، دومین گروه از شکات انسان در قیامت را مساجد شهرها و روستاها دانست و گفت: مساجدی که در شهرها و روستاها ساخته شده اند و سال هاست که کسی وارد آن نمی شود در روز قیامت از انسان به پیشگاه الهی شکایت می کنند.

امام جمعه سامان، علما و دانشمندان را از دیگر گروه های شکایت کننده از انسان در قیامت برشمرد و در ادامه به تاریخچه نامگذاری روز مساجد اشاره کرد.

میردامادی، گفت: احداث مساجد باید بر اساس نیاز منطقه ای باشد و با مشورت مردم و مهندسین ساخته شود و حتی المقدور مساجد باید به گونه ای احداث گردند که ابتدای صحن آن مسجد و صحن دیگر آن حسینیه یا مصلی باشد تا موازین شرعی در این راستا مراعات شود.

گفتنی است: سیعدی صالحی، فرماندار سامان نیز در این مراسم با اشاره به گردشگرپذیر بودن شهرستان سامان، ساخت مساجد در این منطقه را مورد تأکید قرار داد.

وی، با بیان اینکه ۳میلیارد ریال بودجه در سال جاری برای تقویت مساجد در نظر گرفته شده است، گفت: به مرور این بودجه از طریق شورای سیاستگذاری ابلاغ و واگذار می شود.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.