این مطلب ۲۰۹۲ بار خوانده شده
امام جمعه لردگان:

آموزش و پرورش در امر تعليم و تربيت جديت بیشتری داشته باشد

معلمان و کساني که در آموزش و پرورش و دانشگاه ها کار مي کنند، لازم است به سخنراني مقام معظم رهبري در خصوص آموزش و تربيت گوش دهند واز فرامين و دستورات رهبري پيروي کنند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) به نقل از خبرنگار سلام لردگان؛ حجت‌الاسلام انصاري در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته به برخي از اهداف و وظايف آموزش و پروش اشاره داشت و گفت: هدف آموزش و پروش تربيت انسان هاي مومن، معتقد، خداترس، اعتقاد به قيامت و تربيت انسان هاي شجاع و ايثارگر است.

انصاري گفت: آموزش و پرورش در دو امر آموزش و پرورش خيلي جدي تر بايد کار کند و به نظر من در امر پرورش کوتاهي شده است.

خطيب نماز جمعه لردگان اشاره داشت: تعليم و تربيت، معرفت و بصيرت ديني، بايد در مدارس و آموزش و پرورش جا بيفتد، در غير اينصورت ما از آموزش و پرورش اسلامي عقب مانده ايم و اين اهداف بايد مدنظر آموزش و پرورشي ها قرارگيرد و دنبال شود.

وي در بخش ديگري از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته، به ششم مهر ماه، روز جهاني قلب و آغاز هفته سلامت قلب اشاره کرد و افزود: سيگار و قليان كشيدن يك عامل و خطر مهم براي ايجاد بيماري هاي قلبي عروقي است.

امام جمعه شهرستان لردگان همچنين با گرامي‌داشت سالروز پيوند حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه(س) اصلاح فرهنگ ازدواج در جوامع امروزي را امري ضروري دانست و خاطرنشان کرد: امروز فرهنگ ازدواج در جامعه‌ي ما به سمت و سوي ازدواج‌هاي پرهزينه و چشم در چشمي پيش رفته که بايد با فرهنگ سازي صحيح و بيان ارزش‌هاي ديني و اسلامي در ازدواج، اين مسير را اصلاح و ازتشريفات و تجملگرايي دوري کرد.

به‌گفته‌ي وي، دامن زدن به تشريفات و تجملات و خرج هاي سنگين باعث مي شود که زمان ازدواج با تأخير انجام گيرد.

انصاري خاطرنشان کرد: جواني که به موقع ازدواج نکند آلوده به گناه مي شود و بعد از ازدواج هم دست از آلودگي برنمي دارد که نتيجه زندگيشان به طلاق کشيده مي شود و خانواده‌ها مسئول هستند.

امام جمعه لردگان در خصوص سرشماري کشاورزان گفت: هر مملکتي که سرشماريش دقيق تر انجام گيرد پيشرفت بهتري خواهد داشت. مملکت ما نيز به اين سرشماری ها نياز دارد .

وي در پايان از مردم خواست تا در پاسخگويي به سوالات مأمورين سرشماري کشاورزي، اطلاعات صحيح و صادقانه اي تحويل دهند تا با اين سرشماری ها و آمارهايي که بدست مي آيد برنامه ريزي هاي صحيح در پيشرفت کشاورزي صورت گيرد .

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.