این مطلب ۲۴۵۴ بار خوانده شده
فرمانده سپاه ناحیه لردگان:

سران طوایف، حلال مشکلات عشایر

مایش هم اندیشی طوایف، ایلات و قبایل دهستان ریگ در منطقه عشایری کوه ریگ چنار محمودی با حضور بزرگان، ریش سفیدان، طوایف، ایلات و قبایل مختلف منطقه ریگ لردگان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)  به نقل از خبرگزاری بسیج چهارمحال و بختیاری؛ فرمانده سپاه ناحیه لردگان در جمع سران طوایف و قبایل دهستان ریگ ضمن قدردانی از حضور مژثر آنان در منطقه گفت: سران طوایف وظایف مهمی در حل مشکلات عشایر منطقه را بر عهده دارند.

سرهنگ پاسدار روشنعلی سعیدی، ترویج فرهنگ اصیل و برگفته از آداب و تعالیم دینی و مذهبی و اصلاح برخی رسومات غلط که گاهاً در مراسمات شادی و عزا مرسوم شده را قابل گفتگو و حل دانست.

گفتنی است: در پایان این همایش برخی رسومات ناصحیح مانند؛ استفاده از سلاح و تیراندازی در مراسمات عروسی با توجه به اتفاقات ناگواری که تاکنون رخ داده مورد تأکید قرار گرفت تا با درایت و تدبیر سران قبایل و طوایف اصلاح گردد.

آگاهسازی و پیشگیری از اعتیاد جونان و گرایش به سمت استفاده از مواد مخدر در مراسمات مختلف اعم از؛ شادی و عزا، آگاه سازی عشایر به آسیب های استفاده از ماهواره از دیگر مسایل مطرح شده در این نشست بود.

گفتنی است: امرالله کمکی، یکی از کارشناسان مسایل فرهنگی نیز در این همایش پیرامون نقشه دشمنان برای  گمراه کردن جوانان از طریق ترویج بی حیایی و بی غیرتی با تولید برنامه های ماهواره ای ، به ایراد سخن پرداخت.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.