این مطلب ۹ بار خوانده شده

برگزاری کارگاه پیشگیری از جرایم و آگاه سازی قضایی نیروهای مسلح در لردگان

کارگاه آموزشی آگاه سازی مسایل قضایی و پیشگیری از جرم نیروهای مسلح نظامی و انتظامی در سپاه ناحیه لردگان برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)؛ جانشین دادستان نظامی استان در این کارگاه آموزشی، به تشریح برخی از مواد قانونی و مقررات انضباطی نیروهای مسلح پرداخت.

 حشمت الله جوکار، با اشاره به  عناصر مشترک همه جرایم، گفت: سه عنصر؛ قانونی، مادی و روانی در بروز جرم دخیل هستند؛ ولی عناصر اختصاصی دیگری نیز در وقوع هر جرم مؤثر می باشد.

وی، ارکان جرم را متشکل از عوامل تشکیل دهنده جرم برشمرد و ادامه داد: ارکان هر جرم شامل عناصر به اضافه شرایط وقوع آن جرم می باشد که ممکن است برخی از عوامل مختص همان جرم باشند.

جانشین دادستان نظامی استان چهارمحال و بختیاری؛ با تشریح مواد قانونی پیرامون تشدید مجازات مرتکبان جرایمی همچون اختلاس و ارتشاء، به پیامدهای این جرم ها در جامعه و زندگی افراد اشاره کرد.

وی، گفت: از نظر قانون؛ هر يك از مستخدمين و مأموران دولتي، اعم از قضايي و ... و به طور كلي قواي سه‌گانه و همچنين نيروهاي مسلح يا شركت‌هاي دولتي يا سازمانهاي وابسته به دولت يا مأمورين به خدمات عمومي، خواه رسمي يا غير رسمي براي انجام دادن يا انجام ندادن امري كه مربوط به سازمانهاي مزبور مي‌باشد، وجه مال يا سند پرداخت وجه يا تسليم مالي را مستقيما يا غيرمستقيم قبول نمايد، در حكم مرتشي است، اعم از اينكه امر مذكور مربوط به وظايف آنها بوده يا آنكه مربوط به مأمور ديگري در آن سازمان باشد؛ خواه آن كار را انجام داده يا نداده و انجام آن بر طبق حقانيت و وظيفه بوده يا نبوده باشد يا آنكه در انجام يا عدم انجام آن مؤثر بوده يا نبوده باشد.

گفتنی است: در پایان این کارگاه آموزشی، به سؤالات نیروهای نظامی و انتظامی در زمینه های قضایی نیروهای مسلح پاسخ داده شد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.